Closer

Krzesło Closer

Krzesło Closer to przykład projektowania zrównoważonego i uniwersalnego. Proste, o nowoczesnej formie siedzisko, w dyskretny sposób kryje w sobie wiele udogodnień dla osób starszych.

Definowianie problemu

Siadanie może sprawiać dużo trudności – przeważnie dotyczy to osób starszych, ale także tych ze schorzeniami i dolegliwościami fizycznymi. Ruchy wykonywane podczas siadania i wstawania, mogą obciążać wiele istotnych części ciała. Osoby starsze, które w charakterystyczny sposób siadają bokiem (tzw. siadanie kontrolowane) często borykają się z trudnością utrzymania stabilności i ciężko spadają na siedzenie.

Kreacja

Jak wspomóc starsze osoby podczas siadania, tak aby nie podkreślać formą mebla dysfunkcji użytkownika?

Wyzwanie projektowe

 

Rozwiązanie

Krzesło posiada ruchome siedzisko, które obraca się wokół własnej osi, co pozwala na wygodne manewry i zmianę pozycji osoby siedzącej. Jego oparcie zostało ukształtowane tak by dawać komfort plecom. Podczas wstawania i siadania można oprzeć się o oparcie przedramieniem i przenieść część ciężaru ciała na oparcie.

Testowanie

Kolejnym etapem było prototypownie oraz testowanie w środowisku użytkownika. Wnioski z tego etapu pozwoliły przygotować projekt do ostatecznego wdrożenia.

 

Wdrożenie

Ostateczna forma krzesła została wypracowana wspólnie z zespołem VOX meble pod kierunkiem Piotra Kuchcińskiego i włączona do kolekcji 4 You by VOX. Krzesło Closer otrzymało wyróżnienie za ergonomie w międzynarodowym konkursie TOP DESIGN Award 2013.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!