Smaki Podhalańskie

Smaki Podhalańskie

Projekt serii opakowań na produkty spożywcze z Podhala

Smaki Podhalańskie powstały z myślą o osobach, które poszukują smacznej, tradycyjnej, pozbawionej chemii i konserwantów żywności. Oferta skierowana jest do tych, którzy cenią prawdziwy smak i walory zdrowotne produktów oraz chcą spróbować czegoś innego niż produkty oferowane przez sklepy spożywcze. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Specjalnie wyselekcjonowane i wytwarzane produkty, są produkowane głównie przez małe, często rodzinne gospodarstwa, czerpiące to, co najlepsze z wieloletniego doświadczenia.
System opakowań na podhalańskie produkty spożywcze powstał w oparciu o rzetelną wiedze o tradycjach Podhala. Opakowania na różnego typu sery (oscypek, bryndza, warkocze podhalańskie), mleko, masło, pieczywo, miód czy konfitury ujmują swoją prostotą i elegancją, spełniając przy tym wszystkie normy istotne dla pakowania żywności. Smaki Podhalańskie w warstwie graficznej nawiązują do stylistyki zdobnictwa tego regionu. Poszczególne grupy produktów oznaczone są odrębnymi kodami kolorystycznymi.

Do realizacji projektu użyto prostych, surowych, ale szlachetnych materiałów. Większość z nich została wykonana z papieru. Prosta, czysta forma opakowań wynika nie tylko z walorów estetycznych i ideowych, ale również z technologicznych i ekonomicznych. Ideą projektu jest zmiana kultury sprzedaży produktów podhalańskich oraz umocnienie jego funkcji jako produktu wyjątkowego promującego region. Wykorzystując lukę dotyczącą braku opakowania na szeroka gamę produktów często porządnych przez turystów, stworzyliśmy oryginalny prezent, smakowitą pamiątkę podhalańską. Proponowane rozwiązanie jest bardziej eleganckie i ekologiczne od popularnego do tej pory foliowego woreczka. Oprócz kwestii wizualnej pragniemy poruszyć jeszcze jedną równie ważną edukacyjną. Do każdego opakowania zostały opracowane zawieszki z krótką informacją o regionie i motywie ludowym występującym na grafice opakowania w celu przybliżenia kultury i tradycji podhala. Pragniemy by nasze produkty ukazywały wyjątkowość regionu podhalańskiego nie tylko przez żołądek, ale również o ciekawostki na temat tradycji i kultury podhala.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!